9 лютого 2017 року в консультативній поліклініці Кіровоградської дитячої обласної лікарні проводилось консультування 12 дітей області з ювенільними ідіопатичними (ревматоїдними) артритами фахівцями Харківського НДІ охорони здоров’я дітей та підлітків професором доктором медичних наук Богмат Людмилою Федосіївною і доктором медичних наук Шевченко Наталією Станіславівною.

Перед консультуванням дітям проводились дослідження – загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на активність ревмопроцесу, УЗД суглобів. Дослідження та консультування проводилося з метою виявлення активності ревматоїдного процесу в суглобах та вирішення питання показів для призначення біологічної терапії препаратом «Хуміра».

В Кіровоградській області діти з ювенільними ідіопатичними артритами отримують дороговартісну біологічну терапію препаратами «Хуміра», «Актемра» та «Енбрел» за кошти бюджету. Препарати діти отримують на базі дитячої обласної лікарні.

Консультації провідних фахівців науково-дослідної установи МОЗ України проводилося з метою наближення високоспеціалізованої допомоги до дітей, які проживають в нашій області.

 

 

 

16 лютого 2017 року на базі Кіровоградської дитячої обласної лікарні відбулася конференція з актуальних питань соціальної педіатрії, хоспісної та

паліативної медицини за участю Мартинюка В.Ю., директора ДЗ Українського Медичного центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України, Мойсеєнко Р.А., ДМН професора, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи КМАПО  ім. Шупика.

В конференції прийняли участь лікарі-педіатри, сімейні лікарі, лікарі-неврологи і психіатри, які надають допомогу дітям та фахівці з хоспісної і паліативної медицини області.

Конференція була присвячена актуальним питанням соціальної педіатрії, проблемам організації паліативної та хоспісної медицини та  завданням щодо подальшого впровадження системи медико-соціальної реабілітації та паліативної допомоги дітям в Україні. Ці питання широко висвітлені доповідачами та викликали активне обговорення і дискусію учасників конференції.  Професор Мартинюк В.Ю. та професор Мойсеєнко Р.А. ознайомилися з умовами перебування пацієнтів у відремонтованих корпусах лікарні.

Перед учасниками конференції головний позаштатний дитячий невролог ДОЗ ОДА Душкіна Л.Б. виступила з аналізом надання медичної допомоги дітям з органічними ураженнями нервової системи  в Кіровоградській області, перспективами надання високоспеціалізованої  неврологічної допомоги ІІІ рівня в умовах реформування галузі охорони здоров’я області.

IMG_20170216_103510