Отоларингологічне відділення є структурним підрозділом Кіровоградської дитячої обласної лікарні, знаходиться на другому поверсі хірургічного корпусу.

З 01.03.2012 року розраховане на 30 ліжок.

У своєму складі має такі приміщення: 6 палат, маніпуляційний та перев’язувальний кабінети, кабінет завідувача та старшої сестри медичної, ординаторську, ігрову кімнату, буфет, їдальню  та інші допоміжні приміщення.

Кадровий склад отоларингологічного відділення:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAзавідувач відділення — Устенко Леонід Юрійович – перша кваліфікаційна категорія.Головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю отоларингологія дитяча.

 

 

 

 

IMG_20150507_115559лікар — Бондар Людмила Дорофіївна —  вища кваліфікаційна категорія

лікар — Свердліченко Анатолій Ананійович — вища кваліфікаційна категорія

лікар — Марчук Сергій  Григорович — не атестований.

 

 

 

Сестер медичних працює 10 осіб. Із них: старша сестра медична — Качанова Лілія Леонідівна, OLYMPUS DIGITAL CAMERAпроцедурна сестра медична, перев’язувальна, палатні сестри медичні.

 

 

 

 

 

 

На вищу категорію атестовано 6 сестер медичних, на першу категорію атестовано одна сестра медична, на другу категорію атестовано одна сестра медична. Не атестовані 2 сестри медичні. Молодших медичних сестер у відділенні 11.

IMG_20150507_115909

Весь медичний персонал відділення достатньо професійно підготовлений, щоб кваліфіковано забезпечити весь обсяг робіт з діагностики, лікування та догляду хворих у отоларингологічному відділенні.

ОСНОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ ОТОЛАРИНГОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ Є:

  1. Надання кваліфікованої спеціалізованої стаціонарної медичної допомоги хворим дітям з ЛОР патологією;
  2. Проведення диференційної та специфічної діагностики у хворих з невстановленим діагнозом;
  3. Проведення консультацій та надання спеціалізованої допомоги клінічним відділенням лікарні;
  4. Забезпечення послідовності лікування та диспансеризації хворих.
  5. Підготовка лікарів та медичного персоналу на робочих місцях.
  6. Впровадження нових сучасних методів діагностики, лікування та профілактики ЛОР-захворювань у дітей.

 

У відділенні лікуються діти віком від 1 місяця до 18 років з наступною патологією: гострі та хронічні хвороби зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха та їх ускладнення, гострі та хронічні риносинусити, викривлення носової перетинки, гематоми та абсцеси носової перетинки, фурункули носа, хронічні риніти, фарингіти, ларингіти, аденоїдні вегетації, хронічні аденоїдити та тонзиліти, вазомоторні та алергічні риніти, паратонзилярні абсцеси, травми і кровотечі ЛОР – органів, доброякісні новоутворення.

 

В отоларингологічному відділенні проводяться такі оперативні втручання як: тонзилектомія, тозилотомія, аденотомія, септопластика, видалення шипів та гребенів носової перетинки, поліпотомія, мікрогайморотомія, пункція гайморових порожнин, електрокаустика та підслизова вазотомія нижніх носових раковин, репозиція носових кісток, розтин та дренування абсцесів та гематом, парацентез, тимпанопункція та шунтування барабанних перетинок, антромастоїдотомія, виделення сторонніх тіл та доброякісних новоутворень ЛОР – органів та інші під загальним або місцевим знеболюванням.

Лікарі-отоларингологи консультують хворих дітей області (ведуть прийом в консультативній поліклініці (кабінет № 8), а також з інших відділень дитячої обласної лікарні. Несуть цілодобові чергування вдома, при необхідності виїжджають для надання ургентної допомоги по лінії санітарної авіації в райони області.

Невідкладна медична допомога дитячому населенню в отоларингологічному відділенні надається цілодобово: зупинка носових кровотеч, видалення сторонніх предметів з вух, носу, горла; лікування ускладнених гострих чи загострення хронічних запальних процесів; надання допомоги при травмах.

 

Телефон: отоларингологічного відділення: 0522-22-36-07

 

Зичимо Вам доброго здоров я!!!