Хірургічне відділення № 2. До лютого 2012 року відділення функціонувало як відділення гнійної хірургії і було розраховане  на 40 ліжок. В зв’язку зі скороченням ліжкового фонду відділення змінило назву на хірургічне № 2 і нараховує 30 ліжок.

У відділенні надається допомога дітям різного віку (від народження до 18 років) з районів Кіровоградської області і міста Кіровограда  з гнійно-септичними захворюваннями та патологією органів грудної клітки.  Лікарі відділення здійснюють допомогу дітям в районах області через територіальний центр екстреної та невідкладної медичної допомоги.

У відділенні лікуються діти з патологією органів грудної клітки і вродженими вадами розвитку: сторонні тіла бронхів, стравоходу.  пухлини легень, середостіння, стравоходу, діафрагми, опіки стравоходу, А також лікуються та оперуються діти з гнійними захворюваннями: остеомієліти, абсцеси, фурункульози, флегмони. Крім того оперуються діти з  грижами, фімозом, апендицитом, водянкою яєчка, врослими нігтями кінцівок.

У своєму складі відділення має такі приміщення: 7 палат для хворих дітей, палату інтенсивної терапії, маніпуляційну, перев’язувальну, кабінет завідувача і старшої сестри медичної, ординаторську,  їдальню, ванну кімнату, комору для зберігання чистої білизни, кімнату гігієни, 2 санвузли.

Також відділення має свій операційний-перев’язувальний  блок для надання екстреної і планової хірургічної допомоги дітям. Виконуються  оперативні втручання, бронхоскопії, бронхографії, бужування стравоходу, видалення сторонніх тіл стравоходу, бронхів та інш.

Операційна забезпечена необхідним технічним обладнанням, в тому числі лапароскопом  ЕКОНТ-0401.1 для надання необхідних оперативних втручань.