Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії розраховано на 6 ліжок. Площа 150 м2. У відділенні знаходиться 2 реанімаційні зали, ізолятор, процедурна кімната, сестринська, ординаторська та підсобні приміщення. У відділенні надається допомога дітям з такими функціональними змінами, які становлять загрозу для життя дитини. Серед хворих, які потрапляють до відділення інтенсивної терапії зустрічаються діти з різними  захворюваннями, такими як: пневмонія, сепсис, набряк мозку, міокардити, гастроентероколіти, отруєння, травми, опіки та інші. Відділення обладнане сучасною апаратурою, яка застосовується для проведення реанімаційних заходів та лікування хворих дітей. За призначеннями лікаря проводяться ультразвукові, рентгенологічні, функціональні, інструментальні обстеження.

Дитяче анестезіолого-реанімаційне відділення згідно наказу МОЗ України від 08.10.1997 року № 303 «Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України» та наказу МОЗ України від 23.02.2002 р. № 333 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» перейменовано у відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії з 21.11.2002 р., затверджено на 6 ліжок.

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії виконує наступні функції:

 • проводить інтенсивну терапію таких функціональних змін, які представляють собою загрозу для життя дитини»
 • проводить консультації та надає невідкладну допомогу тяжко хворим дітям у районах області – виїзна реанімаційна бригада;
 • проводить анестезіологічне забезпечення при операціях та складних маніпуляціях, які потребують загального знеболення.

Відділення оснащене сучасною апаратурою, яка застосовується для реанімації та лікування дітей.

У відділенні з ліжками інтенсивної терапії працює виїзна реанімаційна бригада, яка цілодобово надає невідкладну допомогу тяжко хворим дітям у всіх районах області та здійснює транспортування таких хворих у дитячу обласну лікарню для продовження лікування. Виїзди реанімаційної бригади здійснюється на реанімобілі, обладнаному спеціальною сучасною апаратурою (дихальною, слідкуючою, наркозною та електровідсмоктувальною, набором лікарських засобів для надання невідкладної допомоги під час транспортування.

Анестезіологічна служба в умовах дитячої обласної лікарні забезпечує знеболювання дітей з різною хірургічною патологією під час проведення оперативних втручань і допомогу дітям в інфекційних та соматичних відділеннях. загальне знеболювання проводиться при ЛОР-операціях, очних, при операціях на органах грудної та черевної порожнини, при травматологічних операціях.

Складні маніпуляції, такі як: бужування стравоходу, езофагоскопія, бронхоскопія, бронхографія, ректороманоскопія, закрита репозиція кісток, пункція та катетеризація підключичної вени також потребують загального знеболювання.

Види знеболювання:

 • інгаляційні,
 • комбіновані,
 • каліпсолові,
 • ендотрахеальні,
 • оро-фаренгіальні,
 • внутрішньовенні,
 • дітям першого року життя по маятниковій системі,
 • новонародженим дітям по системі Ера.