Інфекційне відділення № 2 дитячої обласної лікарні займає площу 500 м2  . Корисна площа на 1 хворого 6.2 м2  . Для розміщення хворих виділено 8 палат. У відділенні функціонують 2 маніпуляційні кабінети, кімната гігієни, ординаторська, кабінет старшої медсестри, кімнаті сестри-господарки, кімната для запирання білизни, їдальня, роздаточна-буфет, роздягальня, туалети.

Відділення функціонує на 30 ліжок для дітей віком від 28 днів до 15 років з проявами ГРВІ. Це діти зі складним перебігом гострої респіраторної вірусної інфекції, які потребують стаціонарного обстеження і лікування та консультації фахівців дитячої обласної лікарні в зв’язку з патологією центральної нервової системи, серцево-судинної системи, захворюваннями нирок, ЛОР-органів, захворюваннями органів дихання: ларинготрахеїти, обструктивні бронхіти, пневмонії, сепсис.

Хворі, які перебувають на лікуванні у відділенні, обстежуються цілеспрямовано: проводяться загальні клінічні аналізи крові, біохімічні аналізи _ білковий спектр, ферменти крові, білірубін, сечовина, лужна фосфотаза, амілаза крові, сечі, ТСХ  вуглеводів, хлориди поту, імуноглобуліни, гострофазові реакції крові. Діти, які тривало температурять, обстежуються на тифи, паратифи, токсоплазмоз, хламідіоз, цитомегаловіруси ІФА і методом парних сироваток, їм проводиться дослідження крові методом товстої краплі на малярію, проводиться висів крові і сечі на флору і чутливість до антибіотиків,  досліджується кров на ВІЛ, вірус гепатиту В і С.

При необхідності хворі діти консультуються фахівцями: кардіологом, неврологом, ЛОР-лікарем, окулістом, нефрологом, хірургом та інш., консиліумом лікарів.

За показаннями з діагностичною метою хворим проводиться УЗД органів черевної порожнини, нирок, щитовидної залози, ехокардіографія, нейросоноскопія, енцефалографія, фіброендогастродуоденоскопія, проводиться фракційне зондування шлунку і дуоденальне зондування; використовуються рентгенологічні обстеження органів грудної клітки, кісток черепу, придаткових пазух носа, урографія, цистографія та інш., радіоізотопне дослідження функції нирок.

В лікуванні важкохворих дітей використовуються антибіотики широкого спектру дії 3-го та 4-го поколінь: цефртиаксон, цефалотаксим, нетроміцин, фортум; препарати хінолінового ряду: ципфлоцин, цитрабай та інш.

При лікуванні гіпертензійного синдрому, судомних станів проводиться дегідратаційна  терапія, використовуються  протисудомні препарати: фінлепсин, орефрил та інш.

При обструктивних та астматичних бронхітах використовуються препарати, які розріднюють секрет бронхів – лазолван, глауцин, ацетицистенін, призначаю інтал, кетотіфен, гліцерам – на  тривалий термін.

Робота у відділенні проводиться з дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму згідно з наказами №№ 916, 408, 120, 475 МОЗ України. З урахуванням їх положень здійснюється етапне заповнення палат, медичне обслуговування і харчування дітей та їх матерів, дезинфекція м’якого інвентарю в дезкамері, поточна і заключна дезинфекція. Випадків внутрішньолікарняного інфікування по відділенню не було