Пульмонологічне відділення

1

 

3Завідувач відділення Трочинська Людмила ІванівнаМає кваліфікаційні категорії по спеціальностям  :Вища- дитяча пульмонологія  і  Вища -дитяча алергологія. Головний позаштатний дитячій алерголог  Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації.

 

 

 

 

 

 

Лікарі        
3-3   Дегтяр Надія Іванівна Має кваліфікаційні категорії по спеціальностям:Вища -дитяча пульмонологія  і  Вища- педіатрія. Головний позаштатний дитячій пульмонолог  Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

2-2—   Шишканова Наталья Валентинівна- Має дитяча кваліфікаційні категорії по спеціальностям:  Вища -дитяча педіатрія  і  Друга- імунологія. Головний позаштатний дитячій імунолог  Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

Старша медична сестра –Федоренко Тетяна Іванівна –вища кваліфікаційна категорія.
20150702_150740

 

 

 

 

 

 

В відділенні працює 11 медичних сестер. З них вищу кваліфікаційну категорію мають-8, першу -1. другу-1 і не має категорії -1.

Телефонні номери відділення: 052-2- 32-29-71

2

Пульмонологічне відділення структурно є двупрофільним спеціалізованим відділенням обласної дитячої лікарні.В відділенні функціонують 15 пульмонологічних і 15 аллергологічних ліжок.. Це створює можливість надання широкого спектру звичайної та спеціалізованої медичної допомоги дітям різних вікових груп с захворюваннями органів дихання та алергологічними захворюваннями. У відділенні, для надання допомоги хворим використовуються сучасні методики діагностики та лікування.

DSCN1346

DSCN1307

 

Лікування хворих проводиться згідно затверджених Міністерством охорони здоров’я України  клінічних протоколів. Забезпечується як планова, так і невідкладна госпіталізація хворих

DSC_4237

DSC_4177

 

 

Відділення надає діагностичну, лікувальну допомогу дітям з захворюваннями органів дихання з гострим ,  затяжним та хронічним  перебігом,  хворим з вродженими вадами розвитку легень та спадковими  хворобами. Відділення виконує функцію центру в області для виявлення  та лікування дітей з муковісцидозом.

Також проводиться обстеження дітей при підозрі на наявність імунодефіцитів різного ґенезу та проводиться їх терапевтичний супровід, проводиться іммунозамісна терапія дітям с первинними імунодефіцитами( хвороба Брутона…).

В умовах відділення проводиться вакцинація дітей з проблемами здоров’я та з порушеннями графіків щеплення з використанням сучасних вакцин. Проводиться екстрена профілактика правця( введення противоправцевої сироватки та анатоксину)

DSCN1407

Відділення надає спеціалізовану медичну допомогу  хворим з аллергозами ( бронхіальна астма, атопічний дерматит, гострі алергічні стани…), забезпечує сучасну діагностику та лікування усього спектру цієї патології.

У складі відділення функціонує алергокабінет. В кабінеті проводяться алергопроби: скарифікаційним, прик – методом, в/шкірним методом.

Проводяться провокаційні тести – кон’юктивальний, назальний, холодові проби.

DSCN1326

 

При виявленні причино залежного аллергена формування і перебігу алергічного захворювання у дитини, проводиться лікування пилковими та побутовими алерговакцинами(АСІТ),що  знижає ризик розвитку бронхіальної астми у дітей з алергічним ринітом,попереджає розвиток нової сенсибілізації, допомогає  поменшити клінічні прояви алергічного захворювання , зменшує потребу в медикаментах, а також забезпечує довгу ремісію після завершення курсу лікування( від 3 до 5років).

DSC_4220

 

В лікуванні хворих з захворюваннями органів дихання широко  використовується небулайзерна терапія, для чого у відділенні є 8 небулайзерів. Небулайзерна терапія дозволяє доставляти лікарські препарати (антисептики, бронхолітики, муколітики) безпосередньо в дихальні шляхи з допомогою аерозолів, які мають мілко дисперсну структуру, що дає більш швидкий ефект від дії медикаментів та одуження.

DSCN1419

Відділення співпрацює з:

—  Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ»,

—  Київською міською лікарнею №17 (пульмонологічний центр),

—  ДУ «Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук   України»

— Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (НМАПО імені П. Л. Шупика).

Лікарі відділення ведуть консультативний прийом хворих в консультативній поліклініці дитячої обласної лікарні з спеціальностей: дитяча пульмонологія, дитяча алергологія та дитяча імунологія.

Для госпіталізації у відділення чи одержання консультації необхідно:

  1. Мати направлення на обстеження та/або лікування від дільничного лікаря( педіатра, сімейного лікаря…)з інформацією про мету направлення.
  2. Мати амбулаторну карту або витяг з неї.
  3. Мати епіддовідку з місця проживання про відсутність контакту з інфекційними хворими за останні 3 тижні до направлення.