Фізіотерапевтичне та кабінет ЛФК

ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

    Фізіотерапевтичне відділення Кіровоградської дитячої обласної лікарні розташоване на другому поверсі  корпусу №1, обслуговує всі стаціонарні відділення. В  корпусі №2 функціонує фізіотерапевтичний кабінет, який обслуговує педіатричне та неврологічне відділення, хірургічні відділення, отоларингологічне та офтальмологічне відділення. Хворі відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, відділення для лікування недоношених і новонароджених дітей та інфекційного відділення №1 одержують фізіотерапевтичні процедури безпосередньо в палатах. В палатах обслуговуються також хворі інших відділень, які перебувають на суворому постільному режимі. В корпусі № 3 у фізіотерапевтичному кабінеті лікуються хворі  з інфекційного та діагностичного  відділень. До складу відділення входить також кабінет лікувальної фізкультури, що знаходиться в підвальному приміщенні корпусу №6. Фізіотерапевтичне відділення працює з 8-00 до 16-00 6 днів на тиждень, обідня перерва з 12-00 до 12-30. Телефон: (0522) 32-14-79 Фізіотерапевтичні процедури відпускаються  згідно графіка прийому хворих по відділеннях, що виключає можливість контакту з хворими відділень іншого профілю. Пацієнти та особи, що за ними доглядають, ознайомлюються з правилами поведінки у фізіотерапевтичному відділенні при відпуску процедур. Для безпечних і найбільш сприятливих умов працюючого персоналу і хворих при проведенні фізіотерапевтичних процедур кожний кабінет обладнаний відповідно санітарно-гігієнічних норм, правил експлуатації і техніки безпеки. Фізіотерапевтична апаратура відповідає діючим медико технічним вимогам. У відділенні працює лікар-фізіотерапевт. Крім того виділено 26 посад середніх медпрацівників, з них - 5  масажистів, 3 – сестер медичних ЛФК  7 молодших медичних сестер. Лікар-фізіотерапевт консультує хворих, призначає та коригує раціональні комплекси фізіотерапевтичного лікування, проводить електродіагностику і електростимуляцію нервово - м'язового апарату, в тому числі м'язів ока, проводить сеанси пунктурної фізіотерапії, володіє методом гомеосїніатрії.  
Шабаліна Ірина Генадіївна.  Завідувачка фізіотерапевтичного відділення Лікар - фізіотерапевт вищої категорії за спеціальністю фізіотерапія  
     
    Красненко Юлія Григорівна Старша сестра медична, має вищу категорію сестринської справи  
Фізіотерапевтичні методи лікування дають великі можливості для профілактики і лікування в педіатрії, найбільш доступні, безболісні та високоефективні, добре переносяться хворими,  нормалізують функції органів та систем у дітей, В Кіровоградській дитячій обласній лікарні фізіотерапевтичні методи займають вагоме місце при лікуванні хворих. Враховуючи інтеграційні тенденції сучасної медицини, в роботі використовуються методи апаратної фізіотерапії, фізіопунктури, гомеосініатрії, фітотерапії, гало-терапії, метало-терапії. Застосування лікувально - діагностичного обладнання європейського рівня серії BTL - 5000 дає можливість проводити діагностику біологічно активних точок  енергетичних меридіанів, з подальшим автоматичним вибором параметрів впливу в кожному конкретному випадку захворювання. Відділення постійно працює над вивченням передового досвіду у реабілітації дитячих хвороб та впровадженням нових методик у  практику.   Перелік послуг та процедур фізіотерапевтичного відділення з кабінетом лікувальної фізкультури ПЕРЕЛІК Послуг та процедур фізіотерапевтичного відділення
  1. Аерозольтерапія.
  2. Аеройонотерапія.
  3. Апаратна рефлексотерапія.
  4. Гальванізація, електрофорез.
  5. Д’Арсонвалізація.
  6. Діадинамотерапія.
  7. Електродіагностичне дослідження нервово – м* язового апарата.
  8. Електростимуляція м’язів,в т.ч. очних.
  9. Комбінована електротерапія ( 19 видів струмів).
  10. Інтерференцтерапія.
  11. Масаж:
  • класичний
  • механічний (вібраційний)
  • сегментарний
  • комбінований ( Нуга – Бест).
  1. Магнітотерапія.
  2. Міліметрохвильова терапія.
  3. Озокеритотерапія.
  4. Рефлексотерапія.
  5. Світлолікування:
  • видиме опромінення
  • лазерне інфрачервоне опромінення
  • лазерне червоне опромінення
  • інфрачервоне опромінення
  • ультрафіолетове опромінення ( місцеве,загальне,групове ).
  1. Синглентно-киснева терапія.
  2. СМС – терапія.
  3. Ультрависокохвильова терапія.
  4. Ультразвукова терапія.
  5. Ультратонотерапія.
  6. Активна та пасивна розробка суглобів( при артритах,дисплазіях,наслідках переломів та травм).
  7. Динамічна пропріоцептивна корекція з використанням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат».
  8. Дихальні гімнастики (по Бутейку,Стрельцовій).
  9. Комплекси ЛФК при захворюваннях внутрішніх органів(ендокринних,травлення,сечовивідних,статевих,серцево – судинної та дихальної систем).
  10. Комплекси ЛФК при неврологічних хворобах ( вродженні вади нервової системи,порушення мозкової діяльності,в т.ч.координації руху;затриманні психічного розвитку,запальні процеси,тощо).
  11. Комплекси ЛФК при вальгусній деформації стоп,плоскостопості та клишоногості.
  12. Комплекси ЛФК при порушеннях постави,сколіозах та травмах хребта ( в т.ч. укладання та корекція)