Гематологічне відділення

  Гематологічне відділення КНП "ОКДЛ" КОР як самостійне  відкрите у 1974 році. Відділення   розгорнуто на базі багатопрофільної обласної  клінічної дитячої лікарні вищого ступеню акредитації, знаходиться на 4 поверсі головного корпусу. З березня 2011р. ліжковий фонд складає:

  • 5 онкологічних;
  • 15 гематологічних ліжок.

В 11.2015р.-05.2016р.. проведений  капітальний ремонт відділення. Гематологічне відділення відповідає санітарним нормам. Для проведення інтенсивної хіміотерапії та хворих з мієлосупресією у відділенні розгорнуто 4 напівбокси. Також у відділенні є 5 палат на 4хворих. У відділенні є міні-кухня, де батьки можуть приготувати  їжу  індивідуально своїй  дитині, батьки  за потреби  знаходяться по догляду за дітьми і забезпечені ліжко-місцем. У відділенні створена навчально-ігрова кімната  для поліпшення атмосфери під час лікування дітей у відділенні, працює інтернет. В теплу пору року діти можуть розважатися на ігровому майданчику, розташованому на території лікарні. Наше відділення – єдине відділення в області, де отримують лікування діти з онкологічною патологією та захворюваннями крові. У своїй роботі відділення тісно співпрацює з Національним інститутом раку, ведучими дитячими гематологічними центрами (НДСЛ“ОХМАТДИТ”, Центр радіаційної медицини).  Лікування дітей проводиться відповідно до затверджених МОЗ України стандартів. Відділення обладнане в достатній кількості  інфузійними дозаторами, витяжною шафою для розведення цитостатиків, центрифугою з цитоспіном, шейкером для зберігання тромбоконцентрату. Сепаратор клітин крові, встановлений на ОСПК, дозволяє у відділенні проводити заготівлю тромбоцитів від донора та надавати допомогу при загрозливих кровотечах, які є частим ускладненням хіміотерапії. Забезпечення медикаментами та витратними матеріалами здійснюється за рахунок державної програми «Дитяча онкологія» та обласного бюджету. Значну допомогу надають волонтери і спонсори. Контактний телефон (0522) 32-15-27.

Лікарі відділення

Зав. відділенням  Капелюшна Наталія Сергіївна  - лікар-гематолог дитячий, головний позаштатний спеціаліст за фахом "Дитяча гематологія" Департаменту охорони здоров’я  Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Вища атестаційна категорія по дитячій гематології

 

 

 

 

 

 

Гержева Ольга Олександрівна – лікар-гематолог дитячий вищої категорії.  

   

 

 

 

 

 

 

 

Власюк Світлана Леонідівна - старша сестра медична

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

             

 

Перелік захворювань, хворі на які підлягають госпіталізації в гематологічне відділення КНП« Обласна клінічна дитяча лікарня Кіровоградської обласної ради»:

  • гострі та хронічні лейкемії
  • злоякісні неходжкінські лімфоми
  • лімфома Ходжкіна
  • злоякісний гістіоцитоз
  • анемії спадкові та набуті, в т.ч. апластичні анемії
  • депресії кровотворення
  • коагулопатії, тромбоцитопенії
  • хвороби накопичення
  • онкологічні хворі з солідними пухлинами, які потребують хіміотерапії або променевої терапії( за виключенням раннього післяопераційного періоду)
  • діагностичні хворі

 

Амбулаторний прийом дитячого гематолога проводитисящодня в поліклініці  КНП «КДОЛ  КОР» з 10.00 - 11.40. Для того, щоб отримати консультацію, при собі необхідномати: - напрям до фахівця; - загальний аналіз крові з формулою (не більше ніж 3-денній давності);

gem_chld1

 

              

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ГЕМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ.

  1. Здійснення консультативної та лікувальної допомоги дітям із захворюваннями крові, які проживають на закріпленій території обслуговування;
  2. Втілення в практику роботи відділення сучасних методів і засобів діагностики та ефективних програм лікування;
  3. Удосконалення єдиної тактики обстеження і лікування для кожного стаціонарного хворого;
  4. Додержання чіткої послідовності в лікуванні хворих з захворюваннями системи крові в амбулаторних і стаціонарних умовах;
  5. Участь у заходах по підвищенню кваліфікації медичного персоналу з гематології;
  6. Надання медичної допомоги і здійснення контролю за якістю лікування хворих в інших відділеннях лікарні;
  7. Забезпечення належного санітарно-гігієнічного і протиепідемічного і лікувально-охоронного режимів у відділенні;
  8. Попередження занесення і розповсюдження внутрішньо-лікарняних інфекцій;
  9. Раціональне використання праці персоналу, лікарських засобів та медичного обладнання;
  10. Здійснювати облік використання цитостатичних і наркотичних засобів