Неврологічне відділення
Неврологічне відділення дитячої обласної лікарні було відкрито у 1972 році. Завідуючою була призначена Мельницька З.Л., яка очолювала дитячу неврологічну службу з 1972-1995 р. Засновниками у відділенні були також лікарі: Луцька С.Х., Кузнєцова Л.П., Новохатько О.А. З 1995 ріку обласним дитячим неврологом призначена Душкіна Л.Б., яка на теперішній час очолює неврологічне відділення дитячої обласної лікарні. У неврологічному відділенні працюють 4 лікаря, логопед, психолог, 22 молодші спеціалісти з медичною освітою та молодший медичний персонал. Після генеральної реконструкції дитячої обласної лікарні неврологічне відділення знаходиться на 3 поверсі корпусу №2. Працює ліфт, в наявності пандус для дітей з особливими потребами. Відділення має 6 просторих палат, в двох з яких передбачено перебування тяжкохворих дітей. Палати для важкохворих дітей оснащені фукціональними ліжками, до яких підведено кисень. Відділення має кабінет електроенцефалографії, кабінет логопеда та кабінет психолога (Сенсорна кімната), які обладнані сучасною апаратурою. У неврологічному відділенні є буфет і їдальня з необхідними меблями, холодильником та мікрохвильової піччю. Функціонує душова кімната, є 2 санвузли. Поруч з неврологічнім відділенням знаходиться фізіотерапевтичний кабінет, де діти можуть отримувати необхідні процедури відповідно до виставленого діагнозу. В поліклініці прийом дітей лікарем-неврологом відбувається за направленням спеціаліста з місця проживання, з понеділка по п’ятницю з 11.00 до 13.00 год., вихідний субота та неділя. Справки за телефоном (0522)32-15-46; Дізнатися інформацію про дитину можливо у неврологічному відділенні з 10.00 до 11.00 год. у завідувача відділення та лікарів, за телефоном (0522)243693. Госпіталізація у відділення відбувається при наявності направлення від спеціаліста за місцем проживання і довідки про епідеміологічне оточення дитини та довідка про щеплення. Виписка дітей проводиться з 10.00 до 12.00 год. У відділенні працюють лікарі:
![]() | Сметана Галина Олексіївна – лікар-невролог дитячий вищої кваліфікаційної категорії. |
![]() | Яротнік Ольга Леонідівна - лікар-невролог дитячий |
![]() | Бережна Євгенія Володимирівна - лікар -невролог дитячий |
![]() | Похваліна Ірина Миколаївна - старша сестра медична неврологічного відділення. Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю "сестринська справа" |
Невідкладна допомога дитячому населенню Кіровоградської області та м. Кіровограда в неврологічному відділенні надається цілодобово, а також надаються консультації. З травня 2012р. у дитячій обласній лікарні проводиться реабілітація дітей-інвалідів з ДЦП, парезами, паралічами, спастичними формами рухових порушень. З березня 1997 року проводяться обстеження на комп’ютерному електроенцефалографі, кабінет ЕЕГ входить до складу відділення функціональної діагностики. Обстежуються діти з епілепсією, епісиндромами, судомами (фебрільними та іншими) , вегето-вісцеральними пароксизмами, пароксизмальними порушеннями сну, неврозоподібними тіками, енурезами, арахноідітами та іншими порушеннями нервової системи. За допомогою ЕЕГ ведеться контроль за ефективністю протисудомних препаратів у хворих з епілепсією, наявністю чи відсутністю вогнищ епіактивності, наявність специфічних ЕЕГ-патернів при різноманітних формах епілепсії. Інформація про психолога Працює у неврологічному відділенні з 2014 року. За рік психологом проводиться понад 300 індивідуальних психологічних консультацій-занять з пацієнтами неврологічного відділення. Також ведеться робота з пацієнтами інших відділень. У професійній роботі психологом неврологічного відділення використовуються такі методи роботи, як: арт-терапія (пластелінотерапія, психокорекційний та психотерапевтичний малюнок), елементи позитивно-орієнтованої, тілесно-орієнтованої, клієнт-центрованої, епістолярної психотерапії та методи гештальттерапії. Робота проводиться при активної участі батьків. З пацієнтами неврологічного відділення проводиться від 1 до 10 занять. Кількість консультацій\занять залежить від ступеня тяжкості захворювання й потреби у психологічній допомозі. З 2017 року в дитячої обласної лікарні на базі неврологічного відділення обладнана сенсорна кімната, яка є потужним інструментом для розширення і розвитку світогляду, сенсорного та пізнавального розвитку, проведення психологічних консультацій. Сенсорна кімната – це організоване особливим чином навколишнє середовище, Що складається з великої кількості різного виду стимуляторів, котрі впливають на органи зору, слуху, нюху, тактильні та вестибулярні рецептори.